TESTOVACÍ VERZE - PROSÍME NEOBJEDNÁVEJTE ZATÍM :)

Chianti je červené víno vyráběné v Toskánsku ve stejnojmenném regionu (Chianti), jedním z nich je i Sieana odkud pochází naše víno. Počátky sahají do 13. století.

Tenuta Bichi Borghesi je historické (1667) zemědělské rodinné panství o rozloze více než 400 hektarů v regionu Chianti Colli Senesi, které se především věnuje vinařství. Vína Tenuta Bichi Borghesi jsou vyrobena výhradně z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích, ručně sbíraných, pečlivě vybíraných a fermentovaných ve vlastnímsklepě. Výsledná vína mají silnou identitu, tradiční, aniž by byla stará, vyjadřující neutuchající výzkum, charakterizovaný hrdostí a úctou k rodinné minulosti, spolu sezvědavostí a pozorností k budoucnosti. Po plnění dozrávají 3-4 měsíce při řízené teplotě, aniž by byl přesně stanoven čas, jak dlouho, řídí se svými pěti smysly. Průměrná roční produkce je 20 000 lahví. 

Víno má jasnou rubínovou barvu, na nose je ovocné, připomínající třešeň, intenzivní a charakteristické pro chianti, na jazyku svěží a harmonické díky vyváženému obsahualkoholu, tříslovinám a kyselinky.

Doporučujeme kombinovat s bílým masem, čerstvými středně zralými sýry, zauzeným masem, těstovinami s bolognese omáčkou... 

Vhodné i k uskladnění/archivaci.

Chianti Colli Senesi DOCG

Víno s harmonickou, jemnou a čerstvou chutí díky dobře vyváženýmu obsahu alkoholu, tanninu a kyselinky. Ručně sbírané hrozny v druhé polovině září.


  • Dostupnost:SKLADEM
  • Cena za 1 l399 Kč s DPH

Konečná cena : 299 Kč s DPH


-
+